Všetko skladom v Bratislave. Expedícia do 24h alebo osobný odber ihneď po telefonickej dohode: 0904 910 209

Výhody a nevýhody rektifikačných terčov pod terasu

Rektifikačné terče pod dlažbu alebo drevenú terasu sú čoraz populárnejším riešením pre terasy alebo bazény rodinných domov aj rezidenčných a kancelárskych budov.

Tento systém so sebou nesie rad výhod. Asi najvýznamnejšou výhodou je výrazne nižšia cena realizácie pri použití terčov ako pri použití iného podkladového materiálu. A to nie len cenou samotných terčov, ale aj cenou montáže.

Hlavne pokiaľ je potrebné výrazné zvýšenie terénu, terčami bezproblémov zvýšite úroveň terasy o desiatky centimetrov bez navážania ton materiálu. 

vyhody-a-nevyhody-rektifikacnych-tercov-pod-terasu

Aké sú výhody rektifikačných terčov

  1. Terče sú úplne univerzálne. Použiteľné pod dlažbu aj pod rošť terasového deckingu. Rozdiel je len v nádstavci terča. Každý terč je použiteľný do stredu konštrukcie alebo na jej okraj - stačí z neho zrezať.
  2. Majú obrovskú nosnosť. Jeden terč dokáže niesť až 1200 kg. Je to ďaleko viac ako potrebujete. To preto, aby sa mohli použiť nie len pod vašu terasu, ale aj na námestia, amtiteátre a miesta kde sa predpokladá, že bude veľa osôb dynamicky pohybovať - napríklad na koncerte.
  3. Majú prakticky neobmedzenú životnosť. Nikdy nezvetrajú, nevymyje ich voda ani v nich nezačne rásť nežiadúca burina. Sú konštruované na jednoduch´montáž, ale súčasne obrovskú pevnosť. 
  4. Podlaha na terčoch sa ľahko udržiava. Stačí ju vystriekať hadicou a zmyť nečistoty. Sú preto oveľa vhodnejšie na namáhané alebo znečisťované povrchy
  5. Jednoduchá montáž. Nevyžaduje žiadne zvláštne zručnosti. Stačí len vypočítať vzdialenosť medzi terčami a tieto uchytiť do podkladu. A to buď skrutkami alebo montážnym lepidlom. Pri dlaždiciach do rozmeru 60 x 60 cm stačí jeden terč na roh dlaždice. Pre terasový rošt rozmiestnenie závisí od pružnosti roštu, no v zásade platí, že sa dávajú tak ďaleko od seba, kým sa rošt neprehýba keď sa naň postavíte. Pokiaľ máte pocit, že váš rošt nepruží, máte správnu vzdialenosť terčov.
  6. Jednoduché vyrovnanie (nivelácia) podlahy. Nemusíte komplikovanie utláčať podklad žabou a následne dosypávať materiál a opakovať celý proces. Uložíte terče a pri pokládke podlahy vyrovnáte výšku tak ako v danom mieste potrebujete. A ak na prvý raz netrafíte - nevadí -  kedykoľvek výšku upravíte. Dokonale rovná terasa. Navždy.
  7. Hmotnosť podlahy na terčoch je o tony nižšia ako na sypkom podklade. Vďaka tomu sa výborne hodia na pochôdzne strechy alebo terasy.
  8. Dokonalé riešenie pre bazénovú dlažbu. Žiadna stojaca voda na dlažbe, žiadna pleseň v špárach. Ideálne riešenie bazénovej dlažby.  

Akú nevýhodu majú rektifikačné terče

  1. Je pod nimi prázdno, čo síce znamená jednoduché čistenie povrchu, no lepšie sa tu šíri zvuk, čo môže znamenať, že kroky dámskych podpätkov môže byť počuť viac ako na štrkovom podklade. Z našich skúseností vieme, že 90% zákazníkov spravidla nechodí po svojej terase v podpätkoch. Našťastie, aj to sa to dá vyriešiť gumenými tlmiacimi podložkami, ktoré zároveň vyrovnávajú malé nerovnomernosti v hrúbke dlažby.
  2. Rektifikačné terče potrebujú pevný podklad. NIe je možné ich ukladať len tak do pôdy, pretože by nemali dostatočnú stabilitu. 

Každopádne, ak zvažujete využitie tečov pre vašu dlažbu alebo terasu, neváhajte sa nás obrátiť. Radi vám poradíme.