Všetko skladom v Bratislave. Expedícia do 24h alebo osobný odber ihneď po telefonickej dohode: 0904 910 209

Ako ukladať terče pod dlažbu v rohoch

Ukladanie terčov pod dlažbu je pomerne jednoduché. Platí, že:

do rozmeru dlažby 60 x 60 cm postačuje umiestniť terč do rohu dlaždice, teda 4 dlaždice sa uložia rohmi na jeden krížový nádstavec rektifikačného terča.

Ako ukladať terče pod dlažbu

Za predpokladu, že používate gresovú dlažbu na vonkajšie určenie je samotná dlažba dosatočne pevná a nie je potrebné podkladať ďalší terč do stredu dlaždice.

Pri väčších rozmeroch ako napríklad 90 x 90 cm, prípadne 120 x 60 cm je už potrebné umiestniť do stredu dlaždice (pri štvorcovom formáte) alebo do stredu dlhšej hrany (pri obdĺžnikovom formáte) ďalší terč bez nádstavca pre zaistenie dostatočnej opory dlažby.  

Ako sa ukončuje dlažba na terčoch?

Keďže sa štandardne terč umiestňuje do rohu dlaždice, vyvstáva otázka, ako na to na okraji terasy, prípadne pri stene. Existujú dve jednoduché riešenia, podľa toho, či potrebujete okraj podlahy fixovať alebo nie.

1. Ak je potrebné fixovať okraj dlažby

Napríklad ak je dlažba ukončená voľne v priestore, prípadne nadväzuje na mäkký povrch ako napríklad trávnik.

V tom prípade použite terč s ukončovacím nádstavcom, ktorý bezpečne udrží dlaždicu na svojom mieste. Okrem toho je potrebné zrezať príslušnú stranu terča aby nepretŕčal spod dlažby, prípadne priliehal k stene.

2. Ak nie je potrebné fixovať okraj dlažby

Ak je dlažba ukončená stenou alebo inou pevnou prekážkou, nehrozí jej posun alebo podkĺznutie, nie je potrebné používať ukončovacie nádstavce a terč bez nádstavca sa umiestni k okraju dlaždice.

 

Terče pod dlažbu