Všetko skladom v Bratislave. Expedícia do 24h alebo osobný odber ihneď po telefonickej dohode: 0904 910 209

5 výhod rektifikačných terčov oproti iným riešeniam pokládky dlažby

Či už plánujete novy bazén, terasu, či balkón,  určite začnete tým, ako vyriešiť podlahu.  Možností je viacero a každá ma svoje výhody  a nedostatky. Toto je 5 nesporných výhod, ktoré získate keď sa rozhodnete ísť cestou pokládky pomocou rektifikačných terčov.

5-vyhod-rektifikacnych-tercov

 1. Rýchlosť – vraví sa zem čas sú peniaze.  Ukladanie dlažby, či WPC dosiek  nikdy nebolo rýchlejšie  ako týmto spôsobom. Tradičným spôsobom  lepenia dlažby predchádza činnosti príprava lepu, resp. poteru. Veľakrát treba použiť hydroizolačný, alebo penetračný náter. Podklad musí byť čistý, pevný, nosný, suchý alebo mierne vlhký, s otvorenými pórmi, bez zvyškov lepidiel alebo iných nesúdržných vrstiev.

  Na druhej strane  - pri použití metódy rektifikačných tercov stačí povrch pozametať.
 1. Jednoduchosť – urobiť naozaj kvalitnú lepenú dlažbu neje vôbec jednoduché. V prípade, zem je povrch vlhký, ale naopak príliš suchý môže sa Vám časom dlažba začať odliepať. Taktiež je doležíte nanášať lepidlo, ci poter rovnomerne a v pripadne zanechania vzduchovej bubliny medzi dlažbou a povrchom hrozí prasknutie. Zvoliť správny sklon a pre odtekanie vody vyžaduje neustále meranie. V prípade chyby, sa napráva vykoná iba zničeným dlažby a opätovným lepením. Toto Vás stoji čas a hlavne peniaze.

  Pokládku dlažby na rektifikačné terče zvládne naozaj každý šikovný kutil. Neje potrebne lepenie,  dlažba sa jednoducho položí na terče a sklon sa jednoducho zvolíte otočením  hlavy terču doľava, či doprava.  V  prípade chyby,  dlažbu, či dosku  jednoducho zdvihnete a sklon upravíte.
 1. Trvácnosť – Lepená dlažba vo vonkajších priestoroch je neutrále vystavená riziku poveternostných podmienok. Aj keď je dobre zastrešená, stále hrozí, že sa voda, či iná tekutina dostane do malých priestorov a prasklín v špárovanej hmote. Je otázkou času  kedy mráz spôsobí, že zmrznutá voda postupne dlažbu oslabí tak,  až sa cele jednotlivé kusy odtrhnú. Oprava je zväčša náročná a nákladná, keďže samostatné kusy dlažby sa čistia a lepia podstatne horšie, ako pri pôvodnej  pokládke.

  Dôležitý je aj fakt, že nová dlažba odložená v pivnici ma úplne iný odtieň vďaka slnku, ktoré pražilo na kameň, ci dosku  počas viacerých rokov. Pohlaď na pár vymenených kusov preto neujde pozornému oku žiadnej návštevy na najbližšej párty.

  Pri dlažbe na rektifikačných terčoch preteká dažďová voda pod dlažbou, a  aj v prípade, že zamrzne, dlažba neje pod tlakom a vydrží.

 2. Univerzálnosť – Rozhodli ste sa , zem chcete zväčšiť terasu o široké schodisko vedúce do záhrady? Alebo mate málo zelene a chcete presunúť dlažbu na iné miesto? Ale naskôr sa  manželke prestane páčiť farba Vašej dlažby a túži po tej, čo má suseda. Nezúfajte. Netreba nič búrať, ci rozbíjať. Dlažbu jednoducho vezmete z tercov a vymeníte za druhú. A pôvodnú môžete odpredať druhému susedovi, ktorému sa tak páčila. 
  Poprípade, zvolíte vyššie terce a miesto  schodiska predĺžite  terasu do vašej záhrady. Bude Vás to stáť iba trocha času a zopár terasových terčov.

 3. Cena – Ak ste si pozorne prečítali predošlé body, pochopili ste, že hlavnou výhodou pokládky na rektifikačné terče je ušetrenie finančných prostriedkov.
  V prípravnej fáze na materiáli  a čase. Pri realizácii na  ľudských zdrojoch. Z dlhodobého hľadiska na  údržbe, zmenách  a variabilite.  A nakoniec dokonca recyklácii  a znovu využití celého systému na iný projekt, alebo odpredaj.

  Verím, že Vám naše rady pomohli a teraz už hor sa do práce!  Vaša terasa sa sama neurobí, aj keď kúpite najkvalitnejší rektifikačný systém!